درباره‌ ما

آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام
هدایا و نذورات

هدایا و نذورات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام
امام صادق علیه السلام فرموده اند: إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَكَّةُ وَ لِرَسُولِهِ حَرَماً وَ هُوَ اَلْمَدِينَةُ وَ لِأَمِيرِ اَلْمُؤْمِنِينَ حَرَماً وَ هُوَ اَلْكُوفَةُ وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ وَ سَتُدْفَنُ فِيهِ اِمْرَأَةٌ مِنْ وُلْدِي تُسَمَّى فَاطِمَةَ مَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ اَلْجَنَّةُ ؛ خدا داراى حرمى است كه آن مكّه است، و پيامبرش هم حرمى دارد كه مدينه است، و اميرالمؤمنين هم حرمى دارد كه كوفه است، و ما هم داراى حرمى هستيم كه قم است، و بزودى بانويى از فرزند من آنجا دفن مى‌شود كه نامش فاطمه است، هر كسى او را زيارت كند بهشت بر او واجب مى‌شود. (بحارالانوار: ۶۰/۲۱۶)

مسلمانان و به ویژه شیعیان همواره نسبت به بزرگان دين ارادت ويژه‌ای داشته و آنچه از دل و زبانشان می‌گذرد را در طَبَق اخلاص قرار داده و نذر معصومین علیهم السّلام و اهل بیت آنان می‌کنند تا به حرمت اين نيت پاک، اوليای درگاه باری تعالی برای ایشان واسطه شده و گره از مشکلاتشان گشوده شود. بنابراين کسي که در اين وادی قرار می‌گيرد چَشم به روی هست و نيست دنيای فانی بســـته و در يک مراوده عاشقانه و خالصانه هر آنچه در توان دارد از وجوه نقدی و غير نقدی را بی‌ادعا به حضرت دوست تقديم می‌کند. دامنه ارادت عاشقان به حـدی وسيع و گسترده است که يک بخش مجزا و کامـلاً ســازماندهی شده، به جمع آوری هدایا و نذورات عاشقانش اختصاص داده می‌شود تا اين نذورات دريافت و در آنجايــی که لازم اسـت صرف شود.

از اماکن متبرکی که مردم با رجوع به آنجا و وسيله قرار دادن صاحب آن خواستار رفع نيازشان مي‌شوند، آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام است و ما تلاش را بر این گذاردیم تا با عنایت کریمه اهل بیت، خادم زائران آن حضرت بوده و مسیر رساندن هدایا و نذورات زائران و مجاوران را تسریع و تسهیل کنیم.

پرداخت اینترنتی

پرداخت هدایا و نذورات از طریق درگاه اینترنتی یکی از روشهای نوین در عصر ارتباطات است که سبب می‌شود زائران و عاشقان به حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام از طریق آن بتوانند به راحتی هدایای خود را از طریق روش‌های اعلام شده در بخش قوانین و مقررات، پرداخت نمایند.

همچنین کاربران می‌توانند با انتخاب یکی از سرفصل‌های ارائه شده، خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام را در هزینه نمودن این هدایا کمک نمایند. در صورتیکه کاربران سرفصل خاصی را انتخاب نکنند، به صورت پیش فرض این هدایا به صورت عام و در بودجه‌های مصوب مصرف خواهد شد.

ارتباط با هدایا و نذورات

زائران و کاربران می‌توانند از طریق صحفه “تماس با ما” و یا شماره‌ تلفن‌های ۳۷۱۷۵۳۷۵ و ۳۷۱۷۵۳۴۷ با هدایا و نذورات آستان تماس حاصل نمایند.

"*" indicates required fields