مثل کسانی که اموالشان را در راه خدا می بخشند، مثل دانه ایست که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه صد دانه باشد و خدا برای هرکس بخواهد پاداشی چند برابر می دهد و خدا وسعت بخش داناست. “سوره بقره آیه ۲۶۱”

مثل کسانی که اموالشان را در راه خدا می بخشند، مثل دانه‌ایست که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه صد دانه باشد و خدا برای هرکس بخواهد پاداشی چند برابر می‌دهد و خدا وسعت بخش داناست.

“سوره بقره آیه ۲۶۱”

نذر آن است که انسان برای خدا ملتزم شود که کار خیری را به جا آورد ، یا کاری را که نکردن آن بهتر است ترک کند و اینکه در نذر باید صیغه خوانده شود ، و لازم نیست آن را به عربی بخوانند .
ادای نذر یکی از مرسوم ترین و سنتی ترین روش هایی است که شخص به هنگام نیاز به توجه خداوند و بستن عهدی با پروردگار خود و همچنین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برای برآورده شدن خواسته‌اش به آن متوسل می‌گردد . در این روش یکی از مطمئن‌ترین راه‌های رسیدن به خواسته مورد نظر، وسیله قرار دادن این ذوات مقدسه علیهم السلام و متعلقین به این خاندان معظم و مکرم است .
از بیوتات و اماکن متبرکی که مردم با رجوع به آن و وسیله قرار دادن صاحب آن خواستار رفع نیازشان می‌شوند، آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است.